Domek ogrodowy – dla młodszych i starszych

Wokół domu

Domek ogrodowy to doskonała propozycja zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Mamy idealną porę do tego, by zacząć szukać takiego produktu. Robi się coraz cieplej. Chętniej wybieramy się na działki, a w przydomowych ogrodach przygotowujemy miejsce do letnich biesiad.

Nie możemy zatem zapominać o swoich pociechach. Kupując im domek ogrodowy, jesteśmy w stanie oderwać ich od ekranów telefonów i komputerów, zapewniając świetną zabawę. Co więcej, można rodzinnie korzystać z takiego domku, a przecież tak spędzany czas to również zacieśnianie więzi i budowanie pozytywnych relacji!

Domki ogrodowe z tworzyw sztucznych

Przyglądamy się najpierw propozycji domków ogrodowych wykonanych z tworzyw sztucznych. Na pierwsze miejsce wysuwa się atut ich lekkości. Ponadto są łatwe w montażu i w demontażu. To zaś oznacza, że każdy rodzic poradzi sobie ze złożeniem wszystkich części. Lekki domek będzie można ustawić w dowolnym miejscu. Na tym jednak zalety się nie kończą.

Plastikowe domki ogrodowe, ze względu na możliwość składania i ponownego rozkładania, nadają się do zabaw w domu. Gdy pogoda na zewnątrz nie dopisuje albo nastaje sezon jesienno-zimowy, taki domek wystarczy przenieść do salonu lub pokoju dziecięcego. Pociechy nie zauważą wielkiej różnicy, za to dalej będą mogły się bawić na całego!

Wykonanie z tworzyw sztucznych, lekkość, brak ostrych krawędzi i elementów, które mogą zagrażać zdrowiu dzieci, sprawiają, że tak stworzone domki ogrodowe są po prostu bezpieczne. Rodzice nie muszą się martwić o to, że podczas upadku lub uderzenia ich dzieciom coś się stanie. Jeśli dodatkowo stawia się na wysoką jakość, certyfikowane produkty i sprawdzonych producentów, jak z oferty, którą posiada wybrany sklep z meblami ogrodowymi, można liczyć na radosne zabawy bez końca, w pełni bezpieczne.

Bardzo dużą zaletą domków ogrodowych bazujących na tworzywa sztuczne, jest ich bogata kolorystyka i ciekawe kształty. Łatwo dokupić kolejne elementy i uzupełnić nimi stworzoną przestrzeń. Tutaj najmłodsi nie mają szans się znudzić.

Drewniane domki ogrodowe

Gdy w grę wchodzi pieczołowicie planowana aranżacja eleganckiego, a nawet luksusowego ogrodu, w którym nie ma miejsca na niedociągnięcia, myśl o tworzywie sztucznym może spędzać sen z powiek właścicielom ogrodów. Dla nich alternatywą są drewniane domki ogrodowe. Ten naturalny surowiec najlepiej się wpisuje w otoczenie przyrody.

Domki ogrodowe wykonane z drewna są przeznaczone dla starszych dzieci. Montuje się je na stałe do podłoża i raczej trudno tutaj o dokupienie dodatkowych elementów. W zamian za to można znaleźć zestawy wraz z huśtawkami, ławkami, a główny element, czyli domek, może być umieszczony na wysokości. Dzięki temu nieco starsze pociechy mają okazję do znalezienia własnego zacisza, stworzenia kryjówki, jeszcze bardziej kreatywnych zabaw.

Takiego domku nie da się zdemontować poza sezonem letnim, ani też przenieść do domu. Z tego względu konieczne jest jego zabezpieczenie na okres jesienno-zimowy. Chodzi o to, by drewno nie pochłaniało wilgoci i nie straciło swoich właściwości nim nadejdzie kolejne lato.

Co wybrać?

Wszystko zależy od wieku pociechy. Plastikowe domki ogrodowe będą za małe i niekoniecznie ciekawe dla prawie nastolatków, natomiast te drewniane nie są przystosowane dla najmłodszych dzieci. Pod uwagę należy brać również aranżację ogrodu. Do tego ewentualną chęć przenoszenia domku do wnętrz, aby poza sezonem dzieci mogły się w nich bawić, bądź też plan instalacji na stałe.

Udostępnij