Domki ogrodowe dla dzieci – ogród atrakcyjny dla całej rodziny

Wokół domu

Ogród to przyjemność dla całej rodziny. Dorośli użytkownicy dbają o to, by rośliny kwitły, a drzewka dawały owoce. Najmłodsi pragną inspirującego miejsca do zabawy. W ogrodzie z powodzeniem można znaleźć miejsce zarówno dla biesiadników – znajomych i rodziny, a także pełnych energii pociech. Czego nie powinno tutaj zabraknąć? Domku ogrodowego!

Zabawa w ogrodzie zamiast siedzenia przy komputerze

Dzisiejsze dzieci ciężko oderwać od szklanych ekranów telewizorów, komputerów, telefonów. Urządzenia mobilne stają się dla nich czymś powszechnym, a coraz młodsze pociechy radzą sobie nie tylko z wybraniem gry na telefonie. Rodzice szukają sposobów na zachęcenie do zabawy na dworze. To o tyle ważne, że daje dziecku szansę na prawidłowy rozwój, a przebywanie na świeżym powietrzu wpływa na wzmacnianie systemu odpornościowego.

Produktem, a właściwie swego rodzaju zabawką, która jest w stanie zachęcić do wyjścia na dwór, stają się domki ogrodowe. Ich wybór na rynku jest na tyle duży, by dobrać je do wieku dziecka, jego kondycji, ulubionych zabaw i preferowanej formy aktywności. Zakup rodziców może objąć domek ogrodowy wykonany z drewna, ale i z tworzywa sztucznego. Ten ostatni okazuje się mieć wiele zalet, co przeważa na jego korzyść.

Poznajmy domki ogrodowe z tworzyw sztucznych

Plastik kojarzy się z materiałem nieprzyjaznym środowisku, ale i ludziom. Kupując zabawki dla dzieci zwracamy uwagę na to, z jakiego źródła pochodzą. Uwzględniamy materiały, z jakich są wykonane, szukamy certyfikatów i atestów potwierdzających, że są przeznaczone dla maluchów, ale i bezpieczne dla nich. Nie oznacza to, że tworzywo sztuczne będzie złym wyborem. Jeśli domek ogrodowy plastikowy kupowany jest u sprawdzonego producenta, posiada gwarancję i niezbędne oznaczenia, z powodzeniem może stać się miejscem codziennych zabaw w ogrodzie dla dzieci.

Wykonanie z tworzywa to przede wszystkim lekkość. Takie domki ogrodowe najczęściej nadają się do samodzielnego złożenia. Prosty montaż i demontaż sprawia, że w dowolnym momencie można je przenieść w inne miejsce. Ponadto posłużą do zabaw przez cały rok, bo poza sezonem letnim wystarczy zanieść je do salonu lub pokoju dziecięcego, i gotowe!

Precyzyjnie wykonane, z doskonale dopasowanymi elementami, nie rodzą ryzyka wbicia się drzazgi, co jest częste w przypadku drewnianych odpowiedników. Jeśli mają zaokrąglone krawędzie i brzegi, podczas zabaw pociechom nie grożą siniaki, zadrapania, otarcia. Zabawa staje się bezpieczna, a dla maluchów jest przede wszystkim frajdą.

Plastikowe domki ogrodowe łatwo rozbudować o kolejne elementy. Dodać do nich jeszcze jeden podest, wewnątrz domku postawić małe krzesełko i stolik. W zależności od wybranych zestawów, istnieje możliwość dokupienia zjeżdżalni, tuneli i uzupełnienia o inne elementy. Im jest ich więcej, tym bardziej inspirujące i kreatywne zabawy.

Dlaczego domek ogrodowy z tworzywa sztucznego?

Domki ogrodowe wykonane z drewna przeznaczone są dla starszych dzieci. Nie nadają się do zabawy przez najmłodszych. Poza tym bezpieczeństwo korzystania z nich jest mniejsze, bo nawet najlepiej zabezpieczone drewno może uraczyć drzazgą i skaleczeniem.

Dla rodziców jest to większy wydatek i kłopot, jeśli chodzi o instalację takiego domku. Trzeba odpowiednio dużo miejsca, a poza sezonem letnim drewnianego domku nie da się złożyć i przenieść w inne miejsce. Raz zainstalowany, w razie chęci wymiany na inny czy stworzenia zupełnie nowego miejsca do zabawy, musi zostać całkowicie usunięty. Gdy nadchodzi pora chłodna i deszczowa, koniecznością jest zakup specjalnej plandeki, która zabezpieczy drewno w sezonie zimowym. Do tego naturalny materiał, jakim jest drewno, wymaga regularnej impregnacji i konserwacji. To dość czasochłonne, a zapominając o tak ważnym elemencie pielęgnacji, po sezonie zimowym może się okazać, że drewniany domek ogrodowy nie nadaje się już do użytkowania.

W przypadku domków wykonanych z tworzyw sztucznych powyższe trudności nie występują. Nie sposób również wspomnieć o znacznie niższej cenie ich zakupu. Nawet, jeśli dziecko znudzi się po jakimś czasie konkretnym zestawem, kupno nowego w kolejnym sezonie nie nadwyręży znacząco budżetu domowego.

Czas spędzony na świeżym powietrzu, to dla pociech najlepsza rozrywka i sposób na odejście od komputera. Zadbanie o aktywność fizyczną, hartowanie organizmu, a także nawiązywanie znajomości z rówieśnikami, którzy chętnie odwiedzą szkolnych kolegów w ogrodzie z kolorowym domkiem.

Udostępnij