Dywan w sypialni – najmodniejsze rozwiązania

Wystrój wnętrz

W sypialni zazwyczaj pragnie się zbudować przytulny nastrój i przyjazną atmosferę, sprzyjającą rekreacji i wypoczynkowi. Do tego celu przydają się rozmaite akcesoria, w tym choćby praktyczny dywan.

Jaki dywan powinien trafić do sypialni, by jak najlepiej spełniał swoje funkcje? O czym pamiętać, szukając idealnego produktu? Kilka wskazówek przekażemy w dalszej części tekstu.

Modne dywany do sypialni – do czego są potrzebne?

Dywan w sypialni bywa niezmiernie przydatnym dodatkiem. Przede wszystkim podnosi komfort korzystania z tej prywatnej części domu lub mieszkania. Dzięki niemu nie trzeba obawiać się, że tuż po przebudzeniu dotknie się bosą stopą zimnej podłogi. Zamiast niej pod nogami poczuje się ciepły i miękki dywan do sypialni.

Dywan minimalizuje straty ciepła, podnosi wygodę korzystania z pomieszczenia, a także sprawia, że przestrzeń wygląda zdecydowanie ciekawiej.

Dywan w sypialni bardzo często służy do wydzielenia strefy z łóżkiem. Układa się go pod nim tak, by pozostawić z każdej strony szerokie marginesy. Jak już zaznaczyliśmy wcześniej, spełnia to funkcję praktyczną, a przy tym stanowi ciekawą dekorację, budując przytulną i elegancką przestrzeń w sypialni.

Dywan do sypialni pod łóżko – dywan glamour czy dywan skandynawski?

Modne dywany do sypialni mogą mieć różny kształt i wielkość. Niektóre mają tylko służyć w strefie wokół łóżka, inne pokrywają całą podłogę w pomieszczeniu.

Dobrze dobrany dywan jest w stanie optycznie powiększyć przestrzeń, a także stać się kluczowym dodatkiem w modnej aranżacji wnętrz.

Bez większego trudu można bowiem znaleźć piękne dywany do sypialni we wszystkich popularnych obecnie stylach.

Dużą sympatią użytkowników cieszą się proste dywany skandynawskie. Mogą być jednobarwne lub dekorowane minimalistycznymi wzorami geometrycznymi, w stonowanych kolorach. We wnętrzach art déco lub boho chętnie umieszcza się niezmiernie modne dywany w czarno-białe zygzaki lub pasy, dodają elegancji oraz skutecznie przyciągają wzrok. W aranżacjach klasycznych i retro chętnie umieszcza się klasyczne dywany, grube i puszyste, w tradycyjne motywy roślinne lub wzory geometryczne. Z kolei w aranżacjach glamour wprost trudno się obyć bez efektownego i eleganckiego dywanu z długim włosiem.

Jak dopasować dywan do praktycznego wnętrza?

Gdy dobiera się dywan do sypialni, trzeba przede wszystkim dokładnie wymierzyć przestrzeń oraz podjąć decyzję, jak wiele miejsca ma w niej zajmować dywan. Powinien on oczywiście znaleźć się pod łóżkiem i wystawać poza jego obręb. Najlepiej by marginesy miały szerokość minimum 40-50 centymetrów, by zapewnić wygodę korzystania oraz zbudować piękną aranżację.

Kształt dywanu zależy od indywidualnych potrzeb, a także od specyfiki przestrzeni. W niewielkiej sypialni lepiej sprawdzają się dywany prostokątne lub trójkątne. W większych ciekawie prezentują się efektowne dywany okrągłe lub owalne. Innym rozwiązaniem są niewielkie dywaniki, które układa się na podłodze po obu stronach łóżka.

Szeroki wybór dostępnych produktów sprawia, że każdy znajdzie dywan do każdego pokoju.

Dywan w sypialni – sposób na wygodę i piękną aranżację

Dywany pojawiają się w większości modnych i praktycznych sypialni. Zapewniają komfort, sprawiają, że przestrzeń staje się bardziej przytulna. Dzięki nim w prosty sposób można dopełnić piękną aranżację wnętrza, która będzie idealnie się nadawała do przyjemnego wypoczynku o każdej porze dnia lub nocy.

Udostępnij