Grzejniki Klima - wygoda, którą trudno przecenić

Grzejniki Klima – wygoda, którą trudno przecenić

Wystrój wnętrz

Wybierając ogrzewanie do domu, inwestorzy zwracają uwagę na takie kwestie jak koszt instalacji, wygoda użytkowania, efektywność systemu, rozwiązania przyjazne dla środowiska oraz koszt eksploatacji. Uwzględniając wymienione wyżej aspekty, dobrze prezentują się grzejniki Klima. Ich zaletą jest to, że w porównaniu do innych grzejników elektrycznych, generują znacznie niższe zużycie energii.

Energooszczędność nie jest jedynym atutem grzejników Klima. Warto zwrócić uwagę na ich bezobsługowość, co przekłada się na komfort codziennego użytkowania. Inwestor ma też możliwość monitorowania bieżącego zużycia energii, co pozwala stale kontrolować działanie urządzenia.

Jak to się zaczęło?

Ogrzewanie elektryczne nie stanowi na rynku zupełnej nowości. Od lat znane są elektryczne urządzenia grzewcze, choć nie zawsze cieszyły się taką popularnością. To, co w niech ceniono, to właśnie bezobsługowość. Jako wadę postrzegano natomiast wysoki koszt takiego ogrzewania. Ten mankament potrafił skutecznie zniechęcić potencjalnie zainteresowanych.

Sytuacja zmieniła się, gdy na rynek weszły grzejniki Klima. Zastosowane w nich rozwiązania pozwoliły na znaczne obniżenie zużycia energii, co przełożyło się na większe zainteresowanie wśród inwestorów. Takie właśnie było założenie producenta tych urządzeń. Grzejniki miały być energooszczędne, a przez to przystępne nawet dla użytkowników o średnio zasobnym portfelu.

Jakie rozwiązania zastosowano w grzejnikach Klima?

Doskonałym pomysłem na obniżenie kosztów ogrzewania elektrycznego było zastosowanie w urządzeniu grzewczym dwóch niezależnych systemów: ogrzewania konwekcyjnego oraz promiennika podczerwieni. Taka hybryda łączy w sobie zalety obu systemów i bardzo dobrze sprawdza się tam, gdzie przy działaniu w pojedynkę uwidaczniały się ich wady. Co to dokładnie oznacza?

Zastosowane w grzejnikach Klima ogrzewanie konwekcyjne (aluminiowy element grzewczy) pozwala szybko podnieść we wnętrzu temperaturę do żądanej przez użytkownika wysokości. To zapewnia domownikom wysoki komfort cieplny przy przejściu urządzenia z pracy w trybie nocnym na tryb dzienny. Atutem jest też natychmiastowa reakcja urządzenia na nagłe spadki temperatur, które mogą towarzyszyć załamaniu pogody. Wadą jest natomiast stosunkowo wysoki koszt działania urządzenia w trybie pracy aluminiowym elementem grzewczym. Ten problem udało się jednak rozwiązać dzięki zastosowaniu drugiego systemu grzewczego, czyli promiennika podczerwieni.

Ogrzewanie podczerwone zostało w grzejnikach Klima potraktowane priorytetowo, co oznacza, że stanowi w urządzeniu główny system grzewczy. Ogrzewanie konwekcyjne natomiast włącza się tylko wtedy, gdy zachodzi konieczność jego wspomagania. Zaletą promiennika podczerwieni jest możliwość stałego oddawania ciepła do otoczenia przy jednoczesnym stosunkowo niskim poborze mocy. To gwarantuje, że koszt działania grzejników Klima będzie nieduży. Wadą promiennika podczerwieni jest natomiast to, że system ten potrzebuje więcej czasu na podniesienie temperatury we wnętrzu. Właśnie dlatego potrzebne jest jego wspomaganie.

Czy to wszystkie zalety grzejników Klima?

Zdecydowanie nie. Atutów tego urządzenia jest znacznie więcej. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że producent zastosował szereg dodatkowych funkcji, które pozwalają na jeszcze niższe zużycie energii. Jedną z nich jest czujnik otwartego okna.

Po drugie grzejniki Klima są bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Są niemal bezobsługowe, a ich bezpośrednim sterowaniem zajmuje się inteligentny termostat. To on kieruje pracą urządzenia i na podstawie warunków panujących w otoczeniu decyduje, który z systemów grzewczych powinien działać w danym momencie.

Po trzecie grzejniki Klima są efektowne i doskonale prezentują się w różnych wnętrzach, także tych o charakterze reprezentacyjnym. Możemy więc zastosować je w salonie albo biurze bez obaw o to, że zepsują estetykę wnętrza.

Artykuł przygotowano przy współpracy z Econovli

Udostępnij