Jak pakować paczki, aby zawartość nie uległa uszkodzeniu?

Inne

Jak pakować paczki, aby najdelikatniejsze przedmioty dotarły cało i bezpiecznie do odbiorcy? Potrzebne jest odpowiednio dobrane opakowanie zewnętrzne. Do tego warto dołożyć materiały, które będą stanowiły dodatkową ochronę dla pakowanych rzeczy. Na rynku znajdujemy niemałą ilość akcesoriów i artykułów do pakowania, na które warto postawić. Sprawdźmy to!

Jak pakować paczki – kup nowy karton

W swoim domu znajdziemy trochę pustych pudełek. Część z nich została po zakupionym obuwiu, inne po sprzętach AGD, kolejne stoją bezużyteczne, bo nie planujemy w najbliższym czasie remontu czy przeprowadzki, więc nie trzeba chować telewizora i komputera. Czy takie pudełka będą odpowiednie do pakowania? Jeśli w przyszłości zamierzamy transportować w nich te rzeczy, które pierwotnie były kupione, to dobry pomysł. W innych przypadkach lepiej postawić na nowe kartony.

Kupno kolejnych pudeł tekturowych nie wiąże się z duży wydatkiem. Można za to liczyć na sprawne i wygodne pakowanie, ponadto należytą ochronę transportowanych lub przechowywanych rzeczy. Znacznie większe koszty poniesiemy wtedy, gdy skorzystamy z niewłaściwych pudełek, nie zabezpieczymy zawartości z przekonania, że przecież nic się nie stanie. Często nawet drobne uszkodzenia oznaczają spadek wartości przedmiotów, innym zaś razem znaczną utratę właściwości, a w skrajnych przypadkach konieczność naprawy. Zatem jak pakować paczki, gdy przed nami wybór kartonów?

Pudełka tekturowe muszą być dobrane pod względem rozmiarów. W te większe pakujemy mniejsze i lżejsze przedmioty, bo nie będzie problemu z uniesieniem takiego pakunku, a koszt wysyłki nie przyprawi o zawroty głowy. Mniejsze kartony, o grubszej tekturze i konstrukcji, na którą składa się potrójna fala, nadadzą się do zabezpieczania i opakowywania ciężkich i niewymiarowych artykułów.

Jak pakować paczki i chronić ich zawartość

Wewnątrz umieszczony przedmiot jest narażony na tarcie o boki kartonu. Do tego może się on przesuwać, a jeśli zawartość składa się z kilku rzeczy, nietrudno o ich uszkodzenia. Co gorsza, w transporcie nie da się uniknąć wstrząsów, czasami nawet upadków. Aby uchronić pakunek przed takimi nieplanowanymi wypadkami, we wnętrzu kartonu muszą zostać wypełnione wolne przestrzenie.

Do powyższego nadają się kulki styropianowe niewielkich rozmiarów. Można również postawić na skropak. Jest to lekki wypełniacz, ponadto ekologiczny, ponieważ jest całkowicie kompostowalny. Ulega również rozpuszczeniu w wodzie, więc w żaden sposób nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne.

Dodatkowa ochrona

Poza wypełnieniem wolnych przestrzeni w paczkach, można również dodatkowo osłonić poszczególne przedmioty. Folia bąbelkowa amortyzuje wstrząsy i nadaje się do owinięcia dowolnego artykułu. Dzięki niej elementy ułożone obok siebie, nie będą się stykać ze sobą bezpośrednio.

Dodatkową ochroną jest elastyczna folia strech. Jej zadaniem jest zabezpieczenie pakunku od zewnątrz – przed przerwaniem, ale i warunkami atmosferycznymi. Tak opakowana paczka gwarantuje, że do jej wnętrza nie dostaną się zabrudzenia czy wilgoć. Wybierając kolorowy stretch, można sprawić, że opakowanie stanie się dyskretne i żadna niepowołana osoba nie będzie widziała, co znajduje się wewnątrz. To ważne, głównie w przypadku wysyłki rzeczy o wysokiej wartości materialnej.

Jak pakować paczki? Wystarczy zastosować wybrane z wymienionych akcesoriów do pakowania i materiałów do zabezpieczania. Dzięki nim czynność ta staje się łatwa do wykonania.

Udostępnij