Lampy pokojowe sufitowe – modne propozycje do każdego pomieszczenia

Wystrój wnętrz

Można rzec, że lampy pokojowe sufitowe to podstawa dobrego oświetlenia każdego pomieszczenia. Spełniają rolę oświetlenia głównego. Pozwalają na codzienne, komfortowe użytkowanie całej przestrzeni, niezależnie od metrażu pomieszczenia. Ich zadaniem jest ponadto budowanie przytulnej i ciepłej atmosfery we wnętrzu.

Rynek oświetleniowy jest niezwykle bogaty pod względem propozycji lamp sufitowych. Konstrukcje skromne i minimalistyczne, a po drugiej stronie luksusowe i bogato zdobione lampy. Czym się charakteryzują poszczególne produkty? Które wybrać, by połączyć modę z funkcjonalnością?

Lampy pokojowe sufitowe – plafony wracają do łask

Dzisiejsze plafony to propozycje o wiele ciekawsze od pierwowzorów. Niegdyś było to oświetlenie stosowane głównie pośród obiektów publicznych, w tym hoteli. Niczym się ono nie wyróżniało, a estetyka pozostawiała wiele do życzenia. Dzisiejsze plafony są eleganckie, ciekawe i oczywiście funkcjonalne. Co więcej, nadają się nie tylko na oświetlenie główne.

Plafony, to lampy pokojowe sufitowe, które sprawdzają się pośród małych i dużych pomieszczeń. W tych ograniczonych metrażem nie zabierają zbędnie przestrzeni i nie dają wrażenia przytłoczenia. W dużych zaś nie muszą ginąć pośród wszystkich elementów aranżacji, bo do wyboru są plafony okazałe i z wieloma punktami świetlnymi.

Jak dobierać? Dopracowany wystrój wnętrza

W modzie są konstrukcje wykorzystujące połączenie drewna i szkła. Takie propozycje plafonów pasują zarówno do aranżacji rustykalnych, klasycznych, jak i nowoczesnych. Świetnie komponują się z wnętrzami urządzonymi w stylu industrialnym. Ponadto lubią się z wystrojami skandynawskimi i prowansalskimi.

Liczne szklane i kryształowe elementy umieszczone na bazie z błyszczącego metalu, to plafony do wnętrz glamour. Idealne do pokojów o charakterze luksusowym, gdzie na pierwszy rzut oka widać precyzję, klasę i wyrafinowanie.

Lampy pokojowe sufitowe o geometrycznych kształtach są najbardziej uniwersalne, zaś te nietypowe, o odważnych konstrukcjach stają się jednocześnie ciekawą dekoracją pomieszczenia.

Zalety oświetlania plafonami

Plafony są niemalże płaskie, dlatego w niewielkim stopniu odstają od sufitu. Równomiernie rozprowadzają światło po całym pomieszczeniu. Od stopnia transparentności klosza zależy zaś, czy będą sprzyjać tworzeniu bardziej przytulnej i romantycznej atmosfery wnętrza, czy też ich światło wpłynie na maksymalną koncentrację i skupianie się podczas wykonywanych zadań.

Tego typu oświetlenie jest łatwe w montażu, estetyczne, nietrudne do utrzymania w czystości. Ponadto można je zamontować zarówno na suficie, jak i pośród ścian – wtedy to spełnia rolę oświetlenia bocznego, zamiast, np. klasycznych kinkietów.

Płaskie i geometryczne lampy pokojowe sufitowe to gwarancja dobrze oświetlonych i ciekawie udekorowanych pomieszczeń. Można liczyć na uniwersalną bądź nietypową estetykę, a na pierwszym miejscu pożądaną funkcjonalność. My już mamy wybrany idealny plafon, a Wy?

Udostępnij