Meble do przechowywania – w co warto zainwestować, żeby mieć zawsze porządek?

Wokół domu

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Już niebawem znów wejdziemy do ogrodów, szukając rekreacji i spokojnego wytchnienia lub szalonych zabaw z dziećmi. Niech tylko wrócą na stałe ciepłe dni, a zielona trawa znów będzie wymagała koszenia, my zaś zaczniemy sprawdzać, jakie meble do przechowywania sprawdzą się w naszym ogrodzie.

Zanim jednak będziemy mogli ponownie położyć się na leżakach lub usiąść na fotelach z kubkiem herbaty w ręku, rozkoszując się przyjemną aurą, warto przygotować ogród. Zazwyczaj przestrzeń ogrodowa po zimie wymaga nieco uporządkowania, zadbania o poszczególne okazy roślin, a także przygotowania mebli, które były bądź schowane w suchych i bezpiecznych miejscach, bądź osłonięte specjalnymi pokrowcami. Do wszystkich tych zadań potrzebujemy rozmaitych akcesoriów i sprzętów, które powinny mieć swoje stałe miejsce w przestrzeni ogrodowej, abyśmy zawsze mieli je pod ręką.

Producenci wyposażenia do ogrodów zauważyli tę kwestię i wyszli naprzeciw oczekiwaniom szerokiej grupie klientów. Coraz częściej można bowiem znaleźć rozmaite skrzynie lub szafy ogrodowe, w których schowamy dosłownie wszystko, co bywa przydatne w ogrodzie.

Czym się wyróżniają te konstrukcje i czy rzeczywiście warto je zakupić? Jakie są idealne meble do przechowywania? O tym opowiemy poniżej.

Meble do przechowywania – szafy, skrzynie, meble wielofunkcyjne?

Do najpopularniejszych rozwiązań ogrodowych zaliczają się:

  • skrzynie,
  • szafy,
  • meble do przechowywania wielofunkcyjne.

Skrzynie to produkty o stosunkowo niewielkich rozmiarach, dostępne jednak w szerokim wyborze kształtów. Dzięki temu można znaleźć model dopasowany do potrzeb konkretnego ogrodu, tarasu, a nawet niewielkiego balkonu.

Nowoczesne skrzynie najczęściej wykonuje się z tworzyw sztucznych. Szczególnie popularny jest polipropylen, czyli materiał odporny na uszkodzenia, na którego kondycję nie wpływają również zmienne warunki atmosferyczne, w tym mocno niszczycielska wilgoć oraz gwałtowne zmiany temperatur.

Skrzynie ogrodowe z polipropylenu można zatem bez przeszkód przechowywać na zewnątrz przez cały rok. Chowa się w nich rozmaite akcesoria ogrodowe, narzędzia, a nawet zabawki, z których najmłodsi domownicy korzystają na przydomowym placu zabaw lub we wspólnej przestrzeni rekreacyjnej.

Warto też pamiętać, że nowoczesne skrzynie bywają najprawdziwszą ozdobą ogrodu. Producenci dbają bowiem o to, żeby dostarczać produkty do magazynowania dopasowane do innych elementów wyposażenia. Wszystko wygląda spójnie, jest uporządkowane, a ogród nie traci estetycznego wyglądu.

A może szafy ogrodowe?

Szafy ogrodowe mogą pomieścić znacznie więcej niż niewielkie skrzynie. Często przechowuje się w nich narzędzia ogrodowe oraz nawozy i inne preparaty chemiczne. W większości przypadków produkty tego typu można zamknąć na kłódkę, dzięki czemu chronimy niebezpieczny sprzęt i toksyczne produkty przed dziećmi i zwierzętami domowymi.

Szafy sprawdzają się jako komórki, narzędziownie lub miejsce do przechowywania poduszek na meble ogrodowe. W zależności od potrzeb można znaleźć modele większe lub nieco mniejsze, które wpiszą się nawet w ograniczoną powierzchnię balkonu.

Meble do przechowywania wielofunkcyjne to kolejna opcja, która spodoba się zwłaszcza osobom praktycznym. Dlaczego? Ponieważ w tym przypadku kupujemy jeden produkt, a możemy go wykorzystywać na różne sposoby. Często są to skrzynie z opcją siedziska, stoliki, które sprawdzają się jako taborety dla dodatkowych gości lub nawet jako… ogrodowa lodówka do chłodzenia napojów podczas imprez plenerowych.

Wszystkie omówione powyżej elementy wyposażenia można bez większych trudności dopasować do potrzeb konkretnej przestrzeni oraz magazynowanych przedmiotów. W wielu przypadkach są też dostępne w różnych wzorach i kolorach, co sprawia, że idealnie wpisują się w niemal każdą aranżację – od skrajnie minimalistycznych ogrodów, po warianty klasyczno-historyzujące.

Dlaczego warto postawić na meble do przechowywania w ogrodzie?

Meble ogrodowe, służące do przechowywania różnych przedmiotów, dają olbrzymią wygodę i komfort korzystania z przydomowych terenów. Pozwalają umieścić wszystkie potrzebne przedmioty zawsze pod ręką. Nieważne czy potrzebujemy dodatkowych poduszek lub koca, sekatora czy kosiarki. Zawsze mamy do nich łatwy dostęp, przy równoczesnym zabezpieczeniu niebezpiecznych produktów przed najmłodszymi domownikami.

Wprowadzenie do ogrodu nowoczesnych skrzyń, szaf i mebli wielofunkcyjnych pozwala także na kompleksowe zaaranżowanie całej przestrzeni, bez straty na estetyce ogrodu. Wszystko wygląda spójnie, pięknie i jest skrajnie praktyczne. Meble do przechowywania czynią tę przestrzeń jeszcze bardziej funkcjonalną.

Udostępnij