Najlepsze meble ogrodowe – na które konstrukcje postawić?

Wokół domu

Od mebli ogrodowych oczekujemy, żeby były jak najbardziej wygodne i funkcjonalne. W końcu z ich pomocą budujemy strefę rekreacji i odpoczynku, a to przecież zobowiązuje. Każdy z dostępnych na rynku modeli, wykonany z różnych surowców, ma zupełnie inne właściwości. Dlatego warto dokładnie się zastanowić, zanim podejmiemy finalną decyzję. Które najlepsze meble ogrodowe będą również najwygodniejsze, a których lepiej unikać? Jeśli chcecie wiedzieć, zapraszamy do dalszej lektury.

Najlepsze meble ogrodowe – liczy się wygoda

Wygoda mebli do ogrodu to często kwestia bardzo indywidualna. Dla każdego dopuszczalny komfort jest bowiem nieco odmienny. To, co dla jednych już jest wielką wygodą i luksusem, dla innych bywa dopiero znośnym poziomem do wytrzymania przez krótki czas.

Komfort korzystania z mebli zależy przede wszystkim od ich budowy i wyprofilowania. Spore znaczenie ma także sam zastosowany materiał. Który z nich jest zatem najwygodniejszy dla użytkowników?

Meble drewniane – wygoda w standardzie

Najlepsze meble ogrodowe z drewna są najbardziej tradycyjną konstrukcją i powstają od setek lat. Zazwyczaj przybierają prostą, mocno zgeometryzowaną formę. Są dość wygodne i stosunkowo miękkie. Miewają jednak niekiedy niezbyt równą powierzchnię, co bywa problematyczne zwłaszcza dla pań noszących rajstopy. Najczęściej meble ogrodowe z drewna składają się ze stołu i krzeseł albo leżaków.

Produkty tego typu niestety są zazwyczaj słabo wyprofilowane, dlatego też siedzenie na nich przez dłuższy czas potrafi powodować dyskomfort.

Meble z plecionek – piękno wprost z natury

Meble plecionkowe są miękkie i często przyjmują rozbudowane formy o zróżnicowanej stylistyce – zarówno klasycznej, jak i całkowicie nowoczesnej. Są wygodne oraz dobrze wyprofilowane, dzięki czemu siedzenie na nich nie powoduje większego dyskomfortu. Najczęściej z rattanu lub wikliny wyplata się zgrabne stoliki oraz głębokie fotele ogrodowe.

Podobnie jak w przypadku mebli drewnianych miewają jednak niekiedy nierówną powierzchnię.

Meble metalowe – klasyka w różnych wydaniach

Do grupy mebli metalowych zalicza się bardzo zróżnicowane produkty o nowoczesnych lub klasycznych formach. Wyposażenie tego typu bywa wykorzystywane w ogrodach prywatnych lub ogródkach kawiarnianych.

Konstrukcje są dość proste i najczęściej mało profilowane, dlatego siedzenie na nich przez dłuższy czas potrafi być przyczyną bólu kręgosłupa.

Ich największy mankament tkwi jednak w samym metalu, z którego zostały wykonane. Pod wpływem promieni słonecznych powierzchnia mebli mocno się nagrzewa i może dotkliwie poparzyć użytkownika.

Meble z tworzyw sztucznych – nowoczesny pomysł na komfort

W ostatnim czasie wiele osób decyduje się na zakup mebli z tworzyw sztucznych. Najczęściej są to duże zestawy, składające się ze stołów, foteli i sof o głębokim profilowaniu, dzięki czemu każdy może znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb.

W zależności od technologii produkcyjnej (formowanie wtryskowe lub technorattan) można uzyskać zupełnie inne efekty wizualne oraz funkcjonalne.

Najlepsze meble ogrodowe z tworzyw sztucznych są zazwyczaj dość wygodne, choć ich powierzchnia potrafi się również nieco nagrzać, zwłaszcza jeśli zostały wykonane z materiału w ciemnym kolorze.

Dodatkowe wsparcie dla mebli – poduszki

Na koniec powiemy jeszcze kilka słów na temat małego wsparcia dla każdego typu mebli, dzięki któremu wzrasta komfort siedzenia. Mowa oczywiście o poduszkach na meble ogrodowe.

Z ich pomocą każdy typ wyposażenia, bez względu na to, z czego zostały wykonany, staje się zdecydowanie wygodniejszy. Można zakupić duże poduszki na siedziska, które przytwierdza się do mebli z pomocą gumek lub troczków. Oprócz nich warto także wybrać niewielkie poduszeczki, które nie dość, że poprawiają wygodę, to jeszcze stanowią genialną dekorację.

Miękkie poduszki nie dość, że sprawiają, że siedzenie na krzesłach lub fotelach jest przyjemniejsze, to również neutralizują problem nadmiernego nagrzewania się powierzchni mebli, który pojawia się przy konstrukcjach metalowych i z tworzyw sztucznych.

Wygoda w ogrodzie – podstawa dla rekreacji

Skoro w ogrodzie chcemy wypoczywać, to potrzebujemy wygodnych mebli. To całkowita podstawa. Z tego względu warto dobrze się zastanowić, które rozwiązanie będzie dla nas tym optymalnym. Oprócz tego powinniśmy również zdecydować się na poduszki. Wówczas każda chwila spędzona na odpoczynku w ogrodzie będzie naprawdę czystą przyjemnością, a my zyskamy najlepsze meble ogrodowe.

Udostępnij