Postaw na niezwykłą lampę wiszącą i oczaruj swoich gości!

Wystrój wnętrz

Lampy wiszące to tak duża różnorodność, że wciąż można czuć się zaskoczonym. One są już nie tylko funkcjonalne, ale i bardzo dekoracyjne. Coraz chętniej poszukujemy nieoczywistych form, by swoim wnętrzom nadać unikalnego wymiaru. Przyglądamy się najciekawszym rynkowym propozycjom, które budzą zachwyt, inspirują i zadziwiają na każdym kroku.

Zamiast zwykłej lampy wiszącej balony aż po sufit

Lampa wisząca, która do złudzenia przypomina balony? Czemu nie! Na takie oświetlenie można zdecydować się zarówno urządzając pokoje dziecięce, jak i i salony. Kolorowe oprawy wyglądają wprost zaskakująco. Nie są oczywiste. To produkt dla odważnych, ale każdy, kto zdecyduje się zaryzykować na pewno nie pożałuje.

Ożywcze barwy wprowadzają w kolorowy świat aranżacji. Tego typu lampom, bardzo wyrazistym, charakterystycznym i kompletnie nieoczywistym w swoich wykonaniach, nie brakuje uniwersalności. Musimy jednak mieć na uwadze, że komponowanie ich z wystrojem domowych wnętrz, nie będzie prostym zadaniem. Każdy detal musi zostać dobrze przemyślany, bo łatwo o przesyt, a przecież nie o to chodzi.

Wprowadźmy naturę do subtelnych wystrojów

Aranżacje, które sprawiają wrażenie delikatnych i zwiewnych wręcz, potrzebują elementu, który przełamie tę nutę. Tu niezbędna staje się brakująca wyrazistość, a tej są w stanie dodać lampy bazujące na naturalnych materiałach. Doskonale sprawdzają się kompozycje drewniane lub łączące charakterystyczny rysunek drewna wraz z metalem lub szkłem. Oferuje je praktycznie każdy sklep z oświetleniem. To jednak wciąż nie wszystko.

Miłośnicy klimatów rodem z dzikich rejonów i nieodkrytych połaci dżungli, gdy dobrze poszukają, znajdą w ofercie prostą i minimalistyczną lampę, która swoją formą przywodzi na myśl pędy bambusa. Praktyczne oświetlenie wiszące, idealne nad stół jadalniany czy kuchenny, ale i do salonu. Dla żądnych wrażeń to propozycja, która urozmaici sypialnię, a jednocześnie nie odbierze jej atmosfery sprzyjającej wyciszaniu się przed snem.

Dla miłośników klimatów zwierzęcych

Pozostajemy w temacie przyrody, ale nieco nam bliższej. Jeśli pamiętamy, jak wyglądają łapacze snów lub zwisające ozdobne ptaki, które wieszało się nad wejściem do pokoju, to oświetlenie wykonane w tym stylu, będzie jak znalazł. Mamy przed sobą kolejną propozycję, która mimo swojej unikalności zachowuje uniwersalność.

Liczne ptaki wykonane z delikatnego szkła, mienią się pięknie w świetle. Ale jak dobrze poszukamy, to takich produktów znajdziemy o wiele więcej. Przecież nie każdy marzy o tego typu oświetleniu. W każdym razie, jeśli już stawiamy na taką formę, dopasowujemy ją do pokojów dziecięcych, ale i eleganckich salonów. W sypialni też mogą znaleźć swoje miejsce, a nawet… w kuchni. Choć w tej ostatniej przyjdzie nam się sporo nagłowić, by wystrój był spójny i niósł ze sobą atmosferę, jakiej potrzebuje serce domu.

Industrialnie, ale z mocnym akcentem

Oświetlenie industrialne – dosłownie i w przenośni, zagościło na salonach. Ciemne kolory i metal wnoszą nieco chłodu i surowości, ale zostają one złagodzone przez wiązki światła o ciepłej barwie. Pojedyncze punkty świetlne o takiej formie, mogą być zawieszone na drewnianej belce. To taka inna wersja światła umieszczanego na szynach. Jeszcze bardziej wyrazista i charakterystyczna. Doskonała do wnętrz klasycznych, rustykalnych, tradycyjnych i współczesnych. Z jednej strony lampa minimalistyczna i surowa, z drugiej jednak bardzo gustowna.

Jeszcze mocniejszy akcent oferują lampy w kształcie reflektorów. Ich ogromnym atutem jest to, że zapewniają dużo równomiernie rozpraszanego światła. Lofty aż się proszą o obecność takich lamp, ale chcąc uczynić zwyczajną przestrzeń domową unikatową, warto pokusić się o próbę jej oświetlenia za pomocą takich produktów.

Mniejsze i większe reflektory – można je umieszczać na różnych poziomach, wybierać pośród podstawowej palety kolorystycznej opraw, a do tego decydować o tym, czy mają to być ruchome źródła światła, by precyzyjnie oświetlać wybrane fragmenty przestrzeni.

Nie ma rzeczy niemożliwych, a tak niecodzienne wydania lamp są dowodem na to, że producenci wciąż potrafią zaskakiwać. Zaufajmy im. Nie bójmy się eksperymentować z formami, kształtami i kolorami, bo dzisiejsze trendy pozwalają na mieszanie różnych stylów. Jeśli ma być oryginalnie pójdźmy na całość i na suficie znajdźmy miejsce dla balonów, reflektorów lub elementów przyrody.

Udostępnij