Wyspa kuchenna na kółkach, czyli wygodna alternatywa dla stałej zabudowy

Wyspa kuchenna na kółkach, czyli wygodna alternatywa dla stałej zabudowy

Wystrój wnętrz

W aranżacjach kuchni coraz częściej gości obecnie wyspa. Jej popularność to wynik wielu zalet. Jednak nie w każdym wnętrzu taki mebel sprawdzi się dobrze. Alternatywą jest wyspa kuchenna na kółkach, która jest nie mniej funkcjonalna, a pod niektórymi względami może okazać się nawet lepsza. Jakie są jej atuty i co zyskamy, decydując na nią zamiast wyspy w stałej zabudowie?


Wyspa jest bardzo praktycznym meblem, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów. Doskonale sprawdza się w modnych otartych wnętrzach, które łączą w sobie funkcje kuchni i salonu. Jednak nie wszyscy są do niej przekonani i na etapie projektowania kuchni zastanawiają się, czy jest to mebel, który będzie dobrze spełniał swoją funkcję w ich mieszkaniu. Warto również pamiętać, że nie każde wnętrze jest odpowiednie do realizacji takiej zabudowy, choćby ze względu na metraż pomieszczenia. I, o ile w niedużym wnętrzu użytkowanym przez jedną lub dwie osoby wyspa nie zawsze będzie utrudniać komunikację, to w momencie, kiedy pojawi się w nim więcej osób, może stanowić już spore utrudnienie.

Wyspa kuchenna na kółkach dla niezdecydowanych

Właśnie dlatego, w niektórych przypadkach, zamiast wybierać wyspę w stałej zabudowie, lepiej zdecydować się na mebel mobilny. Wyspa kuchenna na kółkach daje możliwość wygodnego przesuwania mebla zgodnie z własnymi preferencjami. Dzięki temu można ustawić ją pośrodku kuchni w wygodnej odległości od stałej zabudowy, w podobny sposób, w jaki stałaby wyspa wykonana w stałej zabudowie. Można też przesunąć ją pod jedną ze ścian, jeśli pierwotne ustawienie znudzi się domownikom albo wtedy, kiedy ze względów praktycznych potrzebujemy w pomieszczeniu więcej miejsca. Wreszcie, jeśli inwestor uzna, że wyspa kuchenna nie sprawdza się dobrze w jego mieszkaniu, będzie mógł całkowicie ją z niej usunąć bez wykonywania dodatkowych, kosztownych remontów.

Wyspa kuchenna na kółkach i jej zalety

Warto zwrócić uwagę na to, że wyspa na kółkach ma wiele tych samych atutów, które można wskazać w odniesieniu do wyspy w stałej zabudowie. Przede wszystkim powiększa przestrzeń roboczą, bo zapewnia użytkownikom dodatkowy blat. Pod nim mogą znajdować się szafki oraz szuflady, a więc więcej przestrzeni do przechowywania. Wyspa wyznacza też granicę pomiędzy kuchnią i salonem, co w przypadku mobilnego mebla jest o tyle istotne, że granica ta może ulegać przesunięciu. Co więcej, wyspa zasłania wnętrze kuchni, a to dla wielu użytkowników staje się dużą zaletą w momencie, gdy w salonie są przyjmowani goście.

Wyspa mobilna stanowi doskonałą alternatywę dla stałej zabudowy. Świetnie sprawdza się w przypadku osób, które nie do końca są przekonane do takiego mebla i dlatego nie chcą wprowadzać do aranżacji tego elementu w stałej zabudowie. Łatwość jej swobodnego przestawiania zgodnie z aktualnymi potrzebami to dodatkowa korzyść. Atutem jest też możliwość szybkiej rearanżacji wnętrza lub całkowitego usunięcia mebla z pomieszczenia. Dzięki temu wyspa kuchenna na kółkach spełnia oczekiwania wielu użytkowników i z powodzeniem może zastąpić mebel wprowadzany do wnętrza na stałe.

Udostępnij