Zdalne sterowanie oświetleniem – zalety, które warto docenić

Wyposażenie

Zdalne sterowanie oświetleniem dom czyni bardziej komfortowym. To sposób na wygodniejsze użytkowanie poszczególnych lamp, ale i uczynienie domowej przestrzeni ekonomiczniejszą podczas codziennego użytkowania. Można liczyć na niższe rachunki za prąd, a to już niemałe oszczędności w skali rocznej. Poznajmy efektywny i komfortowy sposób na użytkowanie oświetlenia. Sprawdźmy, jaki ma wpływ na estetykę wnętrz.

Zdalne sterowanie oświetleniem – na czym to polega?

Domownicy mają do dyspozycji nowoczesne włączniki oraz żarówki Wi-Fi. To dwa rozwiązania pozwalające na zdalne sterowanie oświetleniem.

Włączniki klasyczne zostają zastąpione przez szklane panele, w których znajdują się włączniki nie tylko dla lamp, ale i innych urządzeń domowych wymagających obsługi z użyciem prądu. Największa różnica polega jednak na tym, że wybrane lampy można włączać i wyłączać, trzymając w ręce pilot zdalnego sterowania. Jeszcze wygodniej jest wtedy, gdy na urządzeniu mobilnym zostanie zainstalowania odpowiednia aplikacja.

Podobnie rzecz się ma z żarówkami Wi-Fi. Do zmiany natężenia światła lub jego koloru wystarczy zamienić tradycyjne żarówki na odpowiedniki Wi-Fi, a następnie zainstalować dedykowaną aplikację w tablecie bądź smartfonie. Zarządzanie oświetleniem bez wstawania z kanapy? Z tymi urządzeniami to możliwe!

Oszczędności na rachunkach za prąd

W jaki sposób można oszczędzić, skoro prąd należy do jednych z najdroższych mediów? Wbrew pozorom nie trzeba do tego wiele. Zdalne sterowanie oświetleniem oznacza, że można w komfortowy sposób zmniejszać natężenie światła.

Na co dzień przeważnie nie potrzebujemy oświetlenia o maksymalnym natężeniu. Jego zmniejszenie, nawet w niewielkim stopniu, oznacza mniejszy pobór mocy, a to owocuje coraz niższymi rachunkami za prąd.

Szklane panele zamiast tradycyjnych gniazdek, pozwalają na zintegrowanie lamp, np. ze ściemniaczem. Dzięki temu ponownie udaje się precyzyjnie sterować oświetleniem, a to wpływa na ekonomiczny sposób korzystania z energii elektrycznej.

Podkreślenie aranżacji

Estetyka, aranżacja i wszystkie detale wystroju są bardzo ważne. To one sprawiają, że w domu czujemy się komfortowo, dobrze i bezpiecznie; że panuje w nim przytulna atmosfera. Duży udział ma w tym sposób oświetlania wnętrz, który decyduje o finalnej estetyce. Nie bez znaczenia pozostają akcesoria wykończeniowe dla instalacji elektrycznej.

Eleganckie szklane panele łatwo wtopić w tło lub przeciwnie, wyróżnić je kolorystycznie, by nadawały smaku aranżacji. Z kolei żarówki Wi-Fi to pomysł na tworzenie scen świetlnych i dopasowanie ich do danej sytuacji czy funkcji pokoju.

Na rynku pojawia się coraz więcej nowinek technologicznych, urządzeń i rozwiązań, które bezapelacyjnie wpływają na codzienny komfort użytkowania domowych przestrzeni. Wśród nich znajdujemy zdalne sterowanie oświetleniem. Warto poznać jego zalety i przekonać się, że to inwestycja w wygodny i ciekawy aranżacyjnie dom, a do tego gwarancja oszczędności.

Udostępnij